| Delivery time | Shipped in 2 - 4 - Day(s) |
| Article number | KDD1015M |
| EAN | 8719033641020 |
| Capacity | 5 to 10 m³/h |
| Color | Black |
| Color | Black |
| Connection pressure side | 1¼” Inner Thread |
| Diameter | 217 |
| Manufacturer number | BKL 1.0 M/VV |
| Material | Cast iron |
| Max work temp pump | 40 °C |
| Maximum capacity | 8,1 m³/u |
| Maximum delivery head | 6,4 meter |
| Maximum Dirt Passage | ø30mm |
| Model | Submersible pump |
| Power | 0,28 kW |
| Size | 1¼” |
| Thread size | 1¼” |
| Type medium | Waste water |
| Voltage in | 230 Volt |
| Float | check |
| Float type | Wastewater float |
| attachment | BKL 1.0 M/VV Datasheet Handleiding |
| Also found under | |
| Kin Pumps Entire collection | Kin Pumps Submersible Pumps | |