| Delivery time | Shipped in 1 - 2 - Day(s) |
| Article number | 78223 |
| Barst pressure | 30 bar |
| Color | Black |
| Connection | Incl Storz DN32 & Storz DN32 in RVS |
| Diameter Hose | 32 |
| Dimensions | 1-1/4" |
| Electrical Conduction | R<10Ω |
| Inner diameter | 32 mm |
| Inner surface | EPDM |
| Insert | Strong synthetic textile inserts, steel spiral |
| Material | EPDM |
| Minimum bend radius | 128 mm |
| Model | Industrial hose (suction/pressure) |
| Model 2 | Completely assembled hose |
| Model Description | met RVS Storz Koppelingen en Aluminium Klemschalen |
| Outer diameter | 42 mm |
| Outer surface | EPDM |
| Size | Storz |
| Temperatur range | -30°C/+120°C |
| Vacuüm | 0.9 |
| Wall Thickness | 5 mm |
| Work pressure | 10 bar |
| Length | 9m |