| Article number | 50909 |
| EAN | 8718427048131 |
| Connection | NC |
| Dimensions | G1 1/4" |
| DN size | 40,0 |
| Flow | 370,0 |
| Marke | M&M |
| Material | Brass |
| Material | EPDM |
| Max. working pressure at +20°C | 16 |
| Model | Solenoid valve |
| Side A - Size | G1 1/4" |
| Size | NC |
| Size | NC |
| Type | Indirectly acting |
| Work pressure | 0.5 bar |