| Delivery time | Shipped in 5 - 7 - Day(s) |
| Article number | 82824 |
| EAN | 4021885087913 |
| Bodembescherming | 1 |
| Draagvermogen | 1400 kg |
| Lager | Kogellagers |
| Loopvlak | Gietijzer |
| Model | Gietijzer wiel |
| Naaflengte | 60 mm |
| Rolweerstand | 5 |
| Slijtvastheid | 5 |
| Wielbreedte | 54 mm |
| Wielkern | Gietijzer |
| Ø Diameter asgat | 20 mm |
| Ø Wiel | 250 mm |