| In stock | Yes, 13 pcs |
| Article number | 50743 |
| EAN | 8718427005035 |
| Minimum sold per | 10 |
| Dimensions | 12 mm |
| Material | Nickel-plated brass |
| Material | NBR |
| Max. working pressure at +20°C | 16 bar |
| Model | Push-in fitting |
| Side A - Size | 12mm |
| Side B - Size | 12mm |
| Work pressure | -0.7 |