| Article number | 76133 |
| EAN | 6096026061020 |
| applicable for | Wood chips, Glass, Dust, Oil mist |
| Color | Transparent |
| Diameter Hose | 225 |
| Dimensions | Full Roll 10m |
| Electrical Conduction | Antistatic |
| Inner diameter | 225 mm |
| Inner surface | PU |
| Insert | Copper colored steel spiral |
| Material | PU |
| Max length | 10m |
| Model | Ventilation & exhaust hose |
| Outer surface | PU |
| Temperatur range | -40°C/+100°C |
| Vacuüm | 6 |
| Wall Thickness | 0.4 mm |
| To Fit Hose Size | 225 |
| Length | Rol (10m) |
| Also found under | |
| Gas and Air Hoses | |