| Delivery time | Shipped in 2 - 4 - Day(s) |
| In stock | Yes, 100 pcs |
| Article number | 35044 / WL-2197 |
| EAN | 5904182442847 |
| Connection | Internal thread x Internal thread |
| Dimensions | 1" |
| Model | Tap piece |
| Side A - Size | Internal thread 1" BSP |
| Side B - Size | Internal thread 1" BSP |
| Thread size | 1" |
| Also found under | |
| All Hoses | Hose Couplings | |