| Delivery time | On workingdays before 15:00 ordered, shipped the same day |
| In stock | Yes, 171 pcs |
| Article number | 76109 |
| EAN | 6096012935953 |
| applicable for | Industrial water and slurry |
| Barst pressure | 10,5 bar |
| Diameter Hose | 62 |
| Dimensions | Per meter |
| Inner diameter | 52 mm |
| Inner surface | PVC |
| Material | PVC |
| Max length | 20m |
| Model | Water hose |
| Outer diameter | 62 mm |
| Outer surface | PVC |
| Work pressure | 3.5 bar |
| To Fit Hose Size | 52 |
| Length | Per Meter |