| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 5 | On workingdays before 15:00 ordered, shipped the same day |
| 76 | Shipped in 3 - 4 - Day(s) |
| 182 | Shipped in 2 - 3 - Day(s) |
| Delivery time | Before 15:00 ordered, shipped the same day |
| In stock | Yes, 263 pcs |
| Article number | 44212 |
| EAN | 6096001588597 |
| Color | Black |
| Dimensions | DIN |
| Dimensions | 16,2x34 |
| Flange Diameter | 34 mm |
| For safety clamps? | remove |
| Hardness | 70 |
| Inner diameter | 16.2 |
| Material | EPDM |
| Material | EPDM |
| Model Description | Tri Clamp Gasket with Flange |
| Norm | DIN 32676 DIN |
| Outer diameter | 34 mm |
| Quality Mark | USP Class VI approved, 3A Sanitary standard, FDA compliant |
| Size | DN15 |
| Type | Tri Clamp Gasket with Flange |
| Also found under | |
| Dairy Seals | Tri Clamp Fittings DIN32676 | |