Rod End WAPR120U - GIHR-K120DO - SIR120ES - Bore 120MM x M130x3 - BSP/F - Clampable Online ordering at NexaParts.
done Competitive prices
Rod End WAPR120U - GIHR-K120DO - SIR120ES - Bore 120MM x M130x3 - BSP/F - Clampable
  • Article number: WAPR120U - GIHR-K120DO - SIR120ES
  • Brand: NexaParts
local_shipping Shipped in 5 - 7 - Day(s)
Specifications
Delivery timeShipped in 5 - 7 - Day(s)
EAN 7440846273207
B (Inner ring width)90 mm
Basic load ratings dynamic950 kN
Basic load ratings statisch2900 kN
C1 max (Rod end width)85 mm
CN Radial internal clearance0,065 - 0,165 mm
ColorMetal
d (Bearing bore)120 mm
d2 max (Rod end diameter)340 mm
Dimensions120/85xM130x3 mm
gelijk aan jIHGK..U
h1 (Shank length)310 mm
L3 min (Thread length)135 mm
Maintenance requiredYes
MaterialCast iron
ModelRod end maintenance-requiring clampable screw-on
Model Description20-120mm
Thread sizeM130x3
Tilting angle6 α° ≈
Maintenance Nippelcheck
Total height Rod end (L, L2, L4)490
Product description
Stangkop WAPR120U - GIHR-K120DO - SIR120ES - Gat 120MM xm130x3 - Inwendig schroefdraad - klembaar