Rod End WAPR60U - GIHR-K60DO - SIR60ES - Bore 60MM x M58x1,5 - BSP/F - Clampable Online ordering at NexaParts.
done Competitive prices
Rod End WAPR60U - GIHR-K60DO - SIR60ES - Bore 60MM x M58x1,5 - BSP/F - Clampable
  • Article number: WAPR60U - GIHR-K60DO - SIR60ES
  • Brand: NexaParts
local_shipping Shipped in 3 - 4 - Day(s)
Specifications
Delivery timeShipped in 3 - 4 - Day(s)
In stock Yes, 73 pcs
EAN 7442957119139
B (Inner ring width)50 mm
Basic load ratings dynamic245 kN
Basic load ratings statisch400 kN
C1 max (Rod end width)44 mm
CN Radial internal clearance0,043 - 0,120 mm
ColorMetal
d (Bearing bore)60 mm
d2 max (Rod end diameter)130 mm
Dimensions60/44xM58x1.5 mm
gelijk aan jIHGK..U
h1 (Shank length)130 mm
L3 min (Thread length)59 mm
Maintenance requiredYes
MaterialC45
ModelRod end maintenance-requiring clampable screw-on
Model Description20-120mm
Thread sizeM58x1,5
Tilting angle6 α° ≈
Maintenance Nippelcheck
Total height Rod end (L, L2, L4)200
Product description
Stangkop WAPR60U - GIHR-K60DO - SIR60ES - Gat 60MM xm58x1,5 - Inwendig schroefdraad - klembaar