Rod End WAPR25U - GIHR-K25DO - SIR25ES - Bore 25MM x M16x1,5 - BSP/F - Clampable Online ordering at NexaParts.
done Competitive prices
Rod End WAPR25U - GIHR-K25DO - SIR25ES - Bore 25MM x M16x1,5 - BSP/F - Clampable
  • Article number: WAPR25U - GIHR-K25DO - SIR25ES
  • Brand: NexaParts
local_shipping Shipped in 5 - 7 - Day(s)
Specifications
Delivery timeShipped in 5 - 7 - Day(s)
EAN 7442957119108
B (Inner ring width)23 mm
Basic load ratings dynamic48 kN
Basic load ratings statisch72 kN
C1 max (Rod end width)20 mm
CN Radial internal clearance0,037 - 0,100 mm
ColorMetal
d (Bearing bore)25 mm
d2 max (Rod end diameter)56 mm
gelijk aan jIHGK..U
h1 (Shank length)50 mm
L3 min (Thread length)17 mm
Maintenance requiredYes
MaterialC45
ModelRod end maintenance-requiring clampable screw-on
Model Description20-120mm
Thread sizeM16x1,5
Tilting angle7 α° ≈
Maintenance Nippelcheck
Total height Rod end (L, L2, L4)80
Product description
Stangkop WAPR25U - GIHR-K25DO - SIR25ES - Gat 25MM xm16x1,5 - Inwendig schroefdraad - klembaar