Rod End WAPR25S - GIHO-K25DO - SIJ25ES - Bore 25MM x M16x1,5 - BSP/F - Clampable Online ordering at NexaParts.
done Competitive prices
Rod End WAPR25S - GIHO-K25DO - SIJ25ES - Bore 25MM x M16x1,5 - BSP/F - Clampable
  • Article number: WAPR25S - GIHO-K25DO - SIJ25ES
  • For Clamping
  • Lubrication possible
  • Grease Nipple
Delivery timeShipped in 5 - 7 - Day(s)
EAN 7440846278240
B (Inner ring width)20 mm
Basic load ratings dynamic48 kN
Basic load ratings statisch67 kN
CN Radial internal clearance0,050 - 0,100 mm
ColorMetal
d (Bearing bore)25 mm
d2 max (Rod end diameter)65 mm
Dimensions25/20xM16x1.5 mm
gelijk aan jIHGK..S
h1 (Shank length)68 mm
L3 min (Thread length)23 mm
NormDIN 24555
Thread sizeM16x1,5
Tilting angle7 α° ≈
Bearing Width17 mm
Maintenance Nippelcheck
Total height Rod end (L, L2, L4)100,5
Product description
Stangkop WAPR25S - GIHO-K25DO - SIJ25ES - Gat 25MM xm16x1,5 - Inwendig schroefdraad - klembaar