Rod End WAPR50S - GIHO-K50DO - SIJ50ES - Bore 50MM x M33x2 - BSP/F - Clampable Online ordering at NexaParts.
done Competitive prices
Rod End WAPR50S - GIHO-K50DO - SIJ50ES - Bore 50MM x M33x2 - BSP/F - Clampable
  • Article number: WAPR50S - GIHO-K50DO - SIJ50ES
  • Brand: NexaParts
local_shipping Shipped in 3 - 4 - Day(s)
Specifications
Delivery timeShipped in 3 - 4 - Day(s)
In stock Yes, 51 pcs
EAN 7440846278271
B (Inner ring width)35 mm
Basic load ratings dynamic156 kN
Basic load ratings statisch245 kN
CN Radial internal clearance0,060 - 0,120 mm
ColorMetal
d (Bearing bore)50 mm
d2 max (Rod end diameter)120 mm
Dimensions50/35xM33x2 mm
gelijk aan jIHGK..S
h1 (Shank length)130 mm
L3 min (Thread length)46 mm
NormDIN 24555
Thread sizeM33x2
Tilting angle6 α° ≈
Bearing Width30 mm
Maintenance Nippelcheck
Total height Rod end (L, L2, L4)190
Product description
Stangkop WAPR50S - GIHO-K50DO - SIJ50ES - Gat 50MM xm33x2 - Inwendig schroefdraad - klembaar