Rod End WAPR30S - GIHO-K30DO - SIJ30ES - Bore 30MM x M20x1,5 - BSP/F - Clampable Online ordering at NexaParts.
done Competitive prices
Rod End WAPR30S - GIHO-K30DO - SIJ30ES - Bore 30MM x M20x1,5 - BSP/F - Clampable
  • Article number: WAPR30S - GIHO-K30DO - SIJ30ES
Delivery timeShipped in 5 - 7 - Day(s)
EAN 7440846278257
B (Inner ring width)22 mm
Basic load ratings dynamic62 kN
Basic load ratings statisch108 kN
CN Radial internal clearance0,050 - 0,100 mm
ColorMetal
d (Bearing bore)30 mm
d2 max (Rod end diameter)80 mm
Dimensions30/22xM20x1,5 mm
gelijk aan jIHGK..S
h1 (Shank length)85 mm
L3 min (Thread length)29 mm
NormDIN 24555
Thread sizeM20x1,5
Tilting angle6 α° ≈
Bearing Width19 mm
Maintenance Nippelcheck
Total height Rod end (L, L2, L4)125
Product description
Stangkop WAPR30S - GIHO-K30DO - SIJ30ES - Gat 30MM xm20x1,5 - Inwendig schroefdraad - klembaar