Rod End WS110N - GF110DO - SCF110ES - 110 x 70 x 185 Online ordering at NexaParts.
done Competitive prices
Rod End WS110N - GF110DO - SCF110ES - 110 x 70 x 185
  • Article number: WS110N - GF110DO - SCF110ES
Delivery timeShipped in 5 - 7 - Day(s)
EAN 7440846277229
B (Inner ring width)80 mm
Basic load ratings dynamic655 kN
Basic load ratings statisch2340 kN
C1 max (Rod end width)70 mm
CN Radial internal clearance0,065 - 0,165 mm
ColorGray
d (Bearing bore)110 mm
d2 max (Rod end diameter)295 mm
Dimensions110 x 70 x 185
gelijk aan jIHAGK..N
h (Shank length)185 mm
Hart afstand (I)185 mm
Model Description15-120mm
Rod end Housing thickness (S1)80 mm
Stangkop Voet breedte (D2)121,2 mm
Temperatur range-60°C up to +150°C
Tilting angle6 α° ≈
Total height322,5 mm
Width295 mm
Product description
De stangkop heeft een vetnippel om periodieke smering te vergemakkelijken. De diameter van het gat waar de as doorheen gaat is 110mm. Het lager beweegt staal op staal.